Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website Podporujeme rozvoj dětí a žáků – Vzdělávací centrum Turnov

Projekt řeší kognitivní rozvoj dětí a žáků v MŠ a na 1. a 2. Stupni ZŠ. Zaměřuje se na modulové vzdělávací programy, které jsou tematicky členěné na rozvoj klíčových humanitních kompetencí – Paměť regionu a vytváření kulturního povědomí a na rozvoj matematických kompetencí – Rozvoj programovacích kompetencí v matematice a robotice. Základní programy budou vytvořeny pro společnou výuku na MŠ a ZŠ, navazující pro žáky s hlubším zájmem o problematiku pro talentcentra a odborné kroužky při školách.

Podporuje rozvoj digitálních kompetencí dětí a žáků na prahu 4. Průmyslové revoluce a klade důraz na digitalizaci a robotizaci (práce s digitálními materiály v prostředí SMART Notebook, práce s dotykovými tablety All-in-one, robotickými stavebnicemi Lego Education WeDo, Lego Mindstorms, VEX EDR a notebooky. Ukáže nové možnosti, jak aktivně využívat moderní techniku při práci s žáky.

Nabízí řešení jednoduché identifikace žáků s hlubším zájmem o problematiku ve vyučování v základních programech a ukazuje práci s žáky s hlubším zájmem o problematiku v navazujících workshopech talentcentra. Otvírá školu vůči neformálnímu vzdělávání a ukazuje možnosti spolupráce s veřejnými institucemi a odborníky z praxe.

Vzdělávací programy ke stažení

Anotace k programům na rozvoj humanitních kompetencí
Anotace k programům na rozvoj matematických kompetencí